Prečo je dobré masturbovať?

muž sám v posteliVäčšine ľudí sú dobre známe rady starých materí:“Keď budeš masturbovať, môžeš oslepnúť“. Týmto nás strašili od malička a niektoré to používajú dodnes. Od útleho detstva má teda človek pocit, že masturbácia je niečo zlé, možno aj zakázané. Dobre známe sú aj príhody, kde otecko vysvetľuje synovi, že pokiaľ bude masturbovať, tak bude mať chlpaté dlane. Niektorí chlapci prekonajú tento strach až v puberte.

Prečo je dobré masturbovať?

  1. Potešíte samého seba. To platí tak pre mužov, ako aj pre ženy. Zistíte, čo všetko sa Vám páči a dokonale spoznáte svoje telo. Neskôr to viete výborne využiť pri sexe. Veď ako Vám má partner spôsobiť rozkoš, keď sám neviete, čo Vás vzrušuje?
  2. Pomôže Vám to zaspať. Skúsili ste to niekedy? Líhate si do postele, v hlave Vám víria myšlienky z celého dňa a zajtra Vás čaká opäť toľko stresu… Čo je jednoduchšie ako zavrieť oči a krásne sa uvoľniť? Samozrejme ak nie je partner k dispozícii. Uvoľní Vám to myseľ, povzbudí telo a Vy slastne zaspíte. Načerpáte kopec síl na ďalší deň.
  3. Nižšie riziko rakoviny prostaty. Častá masturbácia v skorej mladosti je spojená s nižším rizikom rakoviny prostaty v neskoršom veku. Ak sa dá, tak je prospešné masturbovať alebo mať sex viackrát do týždňa. Dokonca aj viackrát za deň, pokiaľ je to pre Vás časovo dostupné.
  4. Pomôže Vám to „byť v pohode“. Presne ako vo filme Niečo na tej Mary je. Ten, kto masturbuje pred sexom, lebo má obavy z predčasnej ejakulácie, je oveľa viac v pohode. Masturbácia je známa aj tým, že Vás pred dôležitým rande pekne uvoľní.
  5. Neohrozí Vám žiadna pohlavná choroba. Keďže pri masturbácii presne viete, s kým si líhate do postele, naozaj Vám nehrozí, že by ste od niekoho niečo chytili. Ak používate rôzne pomôcky, treba však myslieť na hygienu, aby ste si nezaviedli infekciu.

Masturbácia sa teda odporúča ľuďom v každom veku. Ani smerom nahor nie je nijako ohraničená. Ak ste si teda našli takúto záľubu, nie je sa naozaj za čo hanbiť. Možno jedine v životopise do kolonky hobby uveďte radšej, že rád čítate knihy. :)

Efektívnosť masturbácie pri zväčšovaní penisu môžete porovnať v tabuľke tu.

foto: freedigitalphotos.net

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *