Diagnóza a liečba „mikropenisu“ a „malého penisu“

vedecké štúdie

Andrologický žurnál - obal

Zhrnutie ústnej komunikácie na Kongrese Európskej spoločnosti pre výskum sexuality a impotencie (ESSIR). Hamburg, Nemecko, 1. – 4. decembra 2002. Publikované v International Journal for Impotence Research – Colpi G.M., Martini P., Scroppo F.I., Mancini M., Castiglioni F. – Andrologické služby, Nemocnica San Paolo – Milánska univerzita, Miláno, Taliansko.

„Mikropenis“ zvykne definovať penis kratší o 2,5 štandardných odchýliek v porovnaní s priemernou dĺžkou pre daný vek a fázu sexuálneho vývinu za predpokladu, že tento orgán nevykazuje žiadne iné anatomické anomálie.

Pod pojmom „malý penis“ máme na mysli penis, ktorý má objektívne štandardnú veľkosť, ale nie je subjektom považovaný za dostatočný („šatňový syndróm“). Táto porucha je zahrnutá v dysmorfóbii a je hlavným dôvodom, prečo niektorí muži vyhľadávajú predlžujúce techniky.

Meranie natiahnutého penisu ukazuje úzku súvislosť s reálnou dĺžkou počas erekcie. Priemerná dĺžka ochabnutého penisu belocha po puberte je 8,8 cm; po natiahnutí je 12,4 cm (2,7 cm), pri erekcii 12,9 cm.

Preto hovoríme o mikropenise, keď je jeho veľkosť 6 cm. Lekárske ošetrenie je obmedzené na hypogonadických mužov sérom zvyšujúcim hladiny androgénnych hodnôt. Existuje niekoľko techník na predĺženie penisu, ktoré sú založené na vonkajšom naťahovaní penisu alebo klasickej chirurgii.

obrázok s malými penismi

Chirurgické techniky zahŕňajú odpojenie väzov penisu od lonovej kosti a prepubickú liposukciu. Liposkulptúra je vloženie vlastného tukového tkaniva do podkožia penisu, aby sa zväčšil obvod penisu.

V rámci fyzioterapeutických techník naša skupina používa Andropenis na liečbu malého penisu a zakrivenia penisu kvôli Peyronieho chorobe.

Pre „malý penis“ naše dáta ukazujú priemerné predĺženie natiahnutého penisu o 1,8 cm za 4 mesiace s priemerným používaním 6 hodín denne. Vyšší nárast v rozmedzí 2,4 až 3.1 cm bol dosiahnutý po dlhších denných dobách používania (7 až 9 hodín).

Použili sme rovnaké zariadenie v prípade Peyronieho choroby a získali sme priemerné zmenšenie zakrivenia penisu asi o 40% (z 34,1 º + 4,9 ° až 20,0 ° + 12,2 °) po troch mesiacoch liečby.

Porada s pacientom je v každom prípade nevyhnutná pre kompletný obraz problému, pretože morbídna pozornosť veľkosti svojho vlastného penisu môže byť príznakom zložitejšej duševnej poruchy, kde je chirurgia bezmocná alebo môže dokonca viesť k ďalším problémom.

Základné fakty o Andropenise nájdete tu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *