Čo má spoločné erekcia a testosterón?

Na prvý pohľad asi to, že sa jedná o mužské záležitosti. Ale ako tieto dve veci spolu súvisia?

Erekciamuž, ktorý má silu

Je všeobecne známe stvrdnutie mužského penisu pri sexuálnom vzrušení. Ako to prebieha? Špeciálne mechanizmy riadia prítok a odtok krvi z alebo do kavernóznych telies. Tie zabezpečia naplnenie penisu krvou, jeho zväčšenie a stvrdnutie. Každý muž chce mať svoju erekciu pod kontrolou. Od čoho teda závisí?

Testosterón

Je najdôležitejší mužský hormón a vzniká v semenníkoch. Okrem účinku na pohlavné orgány a reprodukciu, ovplyvňuje aj telesnú stavbu muža.  Zaujímavým zistením bolo aj to, že testosterón má vplyv aj na dvojtvárne správanie a myslenie človeka.  Množstvo testosterónu ovplyvňuje silu, mužnosť a energiu muža.

Súvislosť

Čím máme viac testosterónu tým majú svaly väčší objem, máme väčšiu fyzickú aj morálnu silu. Sme jednoducho povedané mužnejší. Veď často si pri pohľade na vychudnutého chlapíka s jemným hláskom povieme, že vyzerá akoby mu chýbal testosterón.  

Podľa výskumov muži, ktorí majú dostatok tohto hormónu dosahujú silnejšie, častejšie a dlhšie erekcie ako tí, ktorí ho majú menej. Po sexuálnej aktivite dochádza k rýchlej nadprodukcii spermií a sme teda pripravení opäť podať ten najlepší výkon. Maximálnu hľadinu dosahuje produkcia testosterónu približne do tridsiateho roku života a s pribúdajúcim vekom klesá. Začínajúcim šesťdesiatym piatym rokom života sa dostáva produkciu testosterónu na spodnú hranicu a preto muži strácajú aj prirodzenú schopnosť erekcie.

Nie u každého muža je však tvorba testosterónu a s ňou súvisiaca optimálna erekcia na tom rovnako. Poznáme rôzne poruchy a dysfunkcie, ale v dnešnej dobe má takmer každý problém svoje riešenie – vrátane slabej erekcie.

 foto: freedigitalphotos.net

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *