Podľa nosa poznáš kosa?

veľký nosUrčite poznáte porekadlo, ktoré hovorí: podľa nosa poznáš kosa. Teda veľkosť nosa muža by podľa toho mala súvisieť s veľkosťou jeho penisu a naopak. Existujú aj rôzne iné teórie, podľa ktorých by mala veľkosť penisu muža súvisieť s veľkosťou chodidla alebo dlane či prstov na ruke. Našli sme aj teóriu o pomere prostredníka a prstenníka na ruke. Všetky tieto súvislosti majú jedno spoločné. Všetko sú to absolútne nezmysly!

Množstvo vedeckých štúdií sa venovalo týmto témam a všetky dospeli k jedinému záveru. Veľkosť nosa, chodidla, dlane, prstov alebo akejkoľvek inej časti tela nemá nič spoločné s veľkosťou penisu. Absolútne žiadna súvislosť tam nie je. Bolo to štatisticky potvrdené nespočetnekrát. Sú to len lacné témy neserióznych bulvárnych plátkov.

Existuje však jeden telesný znak, ktorý môže niečo naznačovať o sexualite muža. Plešatosť muža v mladšom alebo strednom veku je spájaná s nadbytkom testosterónu. Ten zvyšuje sexuálnu aktivitu a ovplyvňuje správanie muža v sexuálnej oblasti. Možno teda očakávať, že plešatí muži budú aktívnejší, vášnivejší a sex pre nich môže hrať dôležitejšiu úlohu.

Ak by mali títo muži hladinu testosterónu zvýšenú aj čase ich puberty, mohli by byť aj nadštandardne obdarení. V období puberty totiž dochádza k najväčšiemu rastu penisu a ten je ovplyvnený hladinou testosterónu v tomto období. To, že je muž plešatý v neskoršom veku, automaticky neznamená, že mal zvýšenú hladinu testosterónu aj v puberte, a že má veľký penis.

Neexistuje teda žiaden telesný znak, podľa ktorého by ste vedeli odhadnúť veľkosť penisu muža. Veľkosť pohlavného údu nezávisí dokonca ani na výške jedinca. Rozhodujúce sú najmä zdedené gény a následná hladina mužského pohlavného hormónu testosterónu v puberte, kedy je v mužskom tele k dispozícii zároveň najviac rastového hormónu. Puberta je teda rozhodujúca v tom, akú veľkosť dosiahne mužské prirodzenie v dospelosti.

Keď sa nevyzlečiete alebo nenosíte tesné nohavice, nikto neodhalí, akú výbavu nosíte v rozkroku. Ak sa však viac nechcete skrývať a chcete byť na veľkosť svojho penisu hrdý či už v spoločných šatniach alebo v posteli,  pokračujte SEM.

Mohlo by vás zaujať:

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *