Čo zmenšuje penis

V prvom rade starnutie. Avšak len minimálne. Do 20. roku veku sa rast penisu zastaví. A odvtedy do 70. roku veku sa mužský penis zmenší približne o 1 cm, čo nie je podstatné číslo.

Dôležitejším faktorom je životospráva a stravovanie. Pokiaľ priberáte na váhe a zväčšuje sa množstvo tuku na Vašom tele, tuk sa usádza aj v partiách nad penisom –  v podbrušku pri koreni penisu. Priberaním do brucha (podbruška) si vizuálne aj fakticky zmenšujete penis, lebo tuk usadený v podrušku zmenšuje časť penisu, ktorá vyčnieva z tela von. A to aj o niekoľko centimetrov. Penis ukrytý v bruchu je Vám nanič.

pohľad pod nohavice

Tuk v tele sa neusádza len v podkoží. Usádza sa aj v cievach. Penis je pretkaný cievami a samotné špongiovité toporivé telesá sú plné krvi. Zanesené zúžené cievy zhoršujú tvrdosť erekcie. Zanášanie a kôrnatenie ciev spôsobuje aj fajčenie. Keď penis nie je schopný maximálnej možnej erekcie, tak vo vzrušenom stave je jednoducho menší, než by mohol byť. A keď toporivé telesá nie sú pravidelne rozťahované na maximálnu mieru, tak sa časom skutočne zmenšia. To súvisí aj s ďalším faktorom.

Niektoré operácie, napríklad chirurgické odstránenie zakrivenia, môžu výrazne zmenšiť penis.

Ak sa pohlavný úd nepoužíva, tak sa postupne zmenšuje. Viac o tomto faktore si prečítajte v článku Masturbáciou k väčšiemu penisu.

Doteraz sme hovorili o faktoroch, ktoré zmenšujú mužský pohlavný nástroj. Ak sa chcete dozvedieť, čo naopak penis zväčšuje, kliknite SEM.

Mohlo by vás zaujať:

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *