Kedy penis rastie

Penis sa vyvinie počas vnútromaternicového vývinu plodu už v treťom mesiaci tehotenstva. V dvanástom týždni tehotenstva sú už vyvinuté pohlavné orgány. V šestnástom týždni je možné ľahko rozoznať pohlavie. Vtedy má celé dieťa približne 16 cm.

rast chlapcaPo narodení rastie penis dieťaťa len pomaly. Matky sa často zbytočne obávajú, že s rastom penisu ich syna nie je niečo v poriadku. Pomalý rast penisu v tomto období je úplne prirodzený. Telo začne produkovať väčšie množstvo testosterónu až v puberte, čo podnieti rast penisu. K najväčšiemu rastu penisu dochádza teda v puberte. Výrazný rast do dĺžky začne v strednej puberte niekedy medzi 12. – 15,5. rokom života. V neskorej puberte, ktorá začína v 14.-16. roku, rastie penis ďalej do dĺžky a v tomto štádiu aj výraznejšie hrubne.

Veľkosť penisu je definitívna okolo 18. roku života. Ojedinele môže rast penisu trvať až do 20. roku veku.

Čo z toho vyplýva? Ak máte menej ako 18 rokov, nezúfajte a počkajte si, ako sa rast vyvinie. Ak máte 18 rokov a viac a s veľkosťou Vášho penisu ste nespokojní, siahnite po niektorom osvedčenom riešení na zväčšenie penisu bez operácie. V žiadnom prípade Vám však neodporúčame operáciu penisu. Existujú aj bezpečnejšie metódy.

Mohlo by vás zaujať:

11 názorov na “Kedy penis rastie

  1. adminadmin Autor

   Určite sa nemáte za čo hanbiť. Vo vašom veku dochádza k najväčšiemu nárastu penisu. Rast trvá obvykle do 18. až 20. roku života. Je pravdepodobné, že budete nadpriemerne obdarený. Možnosti následného zväčšenia penisu môžete zvažovať najskôr, keď budete mať 18 rokov.

  2. Avatarjakinko

   Asi hej ja mam 14 a mam 10cm dlheho a ked stoji tak aj cez 20 cm tak po tom ubidis ok:-) pls kde byvas aby som vedel lebo kamoska by ta rada vydela ok?

 1. Avatarjozi

  Vy ze mate problem? Ja mam 14 rokov bez postavenia 4cm a s 8cm takze vy co mate 12r. a 13cm budte v poho ale co mam robit ja? Bude mi este rast?

  1. adminadmin Autor

   Odporúčam Vám prečítať si tento článok ešte raz. Sú tam odpovede na vašu otázku. Ak máte pochybnosti, navštívte urológa.

 2. AvatarPeter kosacka

  Dobry den mam 13 a pri postaveni mi penis meria 16 cm je to malo ci vela ? :) ineho ptaka som nevidel a ani nechce tak sa pytam :D

  1. Martin (plus4cm.com)Martin (plus4cm.com) Autor

   Dobrý deň, vo Vašom veku je zbytočné riešiť túto otázku. Je to však nadpriemer, môžete byť spokojný.

 3. Avatarondrej

  je mi 19 penis mam ako maly chlapec vobec mi nerastie ked mi stoji tak mam 4,5cm ani mi ne hrubne nic az sa bojim je to dobre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *