Majú gayovia väčšie penisy?

gay a heterosexuál si porovnávajú veľkosť svojho penisuVôjdite na chvíľu do miestnosti pre gayov na pokeci alebo na gay zoznamku a uvidíte na obrazovke lietať cifry 19, 20, 21, 22, 23 cm, na ktoré sa snažia nalákať diskutujúci ostatných mužov v miestnosti. Hneď vás napadne, či tí gayovia sú nebodaj viac obdarení ako heterosexuáli.  A viete čo? Pravdepodobne sú. Pozreli sme sa na to bližšie.

mladý gay mužV roku 1999 Dr. Anthony Bogaert (Brock University, Ontario, Kanada) a Dr. Scott Hershberger (California State University – Long Beach) vydali štúdiu, ktorá je súčasťou širšej štúdie ohľadne príčin sexuálnej orientácie a správania. Použili v nej údaje z 5122 meraní penisu z Kinseyho správy, ktoré boli zhromaždené v rokoch 1938 – 1963. Podľa ich správy  gayovia majú priemernú dlžku penisu 16,05 cm a heterosexuáli len 15,21 cm. To znamená, že gayovia majú dlhšie penisy v priemere takmer o jeden centimeter.

Tvrdí sa, že pre pôžitok zo sexu je dôležitejšia hrúbka penisu ako dĺžka. Avšak aj v tomto parametri heterosexuáli s priemerným obvodom penisu 12,19 cm zaostávajú  za priemerným obvodom 12,57 cm u gayov. Rozdiel 0,38 cm nie je veľký, ale nie je ani zanedbateľný.

Možné dôvody rozdielov

  • párik gayovRozmery penisov v databáze neboli merané výskumníkmi, ale samotnými respondentmi. Dôvodom rozdielov môže byť väčšie nadhodnocovanie rozmerov gaymi ako heterosexuálmi. To však nepredpokladajú autori štúdie. Podľa nich majú hetreosexuáli rovnakú tendenciu nadhodnocovať rozmery svojho penisu ako gayovia.
  • Mohlo by to mať niečo spoločné s prenatálnymi hormónmi, ktoré majú vplyv na štruktúru a veľkosť pohlavných orgánov a niektorých štruktúr mozgu, ktoré v konečnom dôsledku majú vplyv na sexuálnu orientáciu,“ povedal Bogaert. „Ak áno, podporovalo by to teórie, ktoré veria, že existujú biologické faktory, ktoré ovplyvňujú sexuálnu orientáciu.“
  • soška muža na veľkom peniseAk sú rozdiely skutočné, tak príčinou by mohla byť aj väčšia pozornosť gayov zameraná na penis v mladom veku. Častejšie zaoberanie sa penisom, masturbácia a hranie sa a vôbec zameranie sa na penis gaymi v období puberty by mohlo podnietiť silnejší rast penisu. V tomto období totiž dochádza k rozhodujúcemu rastu penisu počas vývinu muža.

Pre overenie záverov štúdie Bogaerta a Hershbergera by bola potrebná nová štúdia s novou vzorkou a meraniami uskutočnenými priamo výskumníkmi. Novú štúdiu však Bogaert nepredpokladá kvôli nákladnosti takého projektu a zaneprázdnenosti. Nech je to akokoľvek, čo je koho do veľkosti penisu niekoho druhého? Nech sa každý stará o ten svoj a keď sa mu zdá malý, nech spraví niečo pre zmenu. Penis sa dá takto výrazne zväčšiť.

Mohlo by vás zaujať:

1 názor na “Majú gayovia väčšie penisy?

  1. Avatarromi

    hehe mozem to potvrdit. bol som sa pozriet na gayzoznamke a tam su take cifri popisane ze dovi dopo. mohli by tym radsej potesit nejake zeny urcite by sa potesili takym klobasam

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *