Operačné zväčšenie penisu

chirurgExistuje niekoľko chirurgických spôsobov zväčšovania penisu. Všetky sú pomerne nákladné. Tie najmenej riskantné operácie prinášajú aj najmenšie výsledky. A naopak operácie, ktoré ohrozujú aj Vašu erekciu, môžu priniesť aj 1,5 cm k dĺžke vášho penisu.

Liposukcia

V oblasti podbruška, resp. v oblasti koreňa penisu sa prirodzene nachádza podkožná vrstva tuku. Tento tuk možno odsať klasickou liposukciou. Bežne takto môžete získať až 1 cm na viditeľnej dĺžke penisu v erekcii aj v pokojnom stave. Tento spôsob nepridá samozrejme nič na hrúbke penisu, ale je to jedna z najbezpečnejších operačných foriem. Výsledky sú však zanedbateľné.

Odpojenie úponov penisu od lonovej kosti

Toto je najdrastickejší chirurgický spôsob predĺženia penisu. Väzivové úpony, ktoré upínajú penis k lonovej kosti sa prerušia a penis sa povytiahne. Penis poklesne a jeho viditeľná časť je o niečo väčšia. Väzivové úpony ostanú prerušené, čo môže viesť k poraneniam pri pohlavnom styku. Po operácii je nutné nosiť niekoľko týždňov bandáže so závažiami, aby sa penis neskrátil. Táto operácia prináša so sebou riziko ohrozenia erekcie, čo je krutá daň. Samotný prírastok predstavuje priemerne 1,5 cm.

Zväčšenie hrúbky penisu tukovým tkanivom

  • lipofilling – tuk sa odoberie z podbruška alebo iného miesta vlastného tela a aplikuje sa do podkožia penisu. Efekt je len krátkodobý, lebo tuk sa rýchlo vstrebe
  • koriotukový implantát – zo zadku sa odoberie koža s podkožným tukom (bez najvrchnejšej vrstvy kože) a implantuje sa do podkožia penisu. Výsledok je dlhodobý, ale je tu riziko nekrózy (odumretia kože), hnisania a komplikácií. Sex si budete musieť odoprieť až na 8 týždňov a dostatočne chladiť operované miesta.

Na zväčšenie hrúbky penisu sa používajú aj moderné injekcie s kyselinou hyalurónovou, ktoré dokážu pridať na hrúbke 2 až 4 mm. Efekt z toho je len dočasný a udrží sa približne jeden rok. Ceny kliník za takúto „operáciu“ ďaleko prekračujú sumu 1000 €.

Existujú aj rôzne iné implantáty. Tie však slúžia najmä na umelé dosiahnutie a udržanie erekcie.

Väčšina kliník plastickej a estetickej chirurgie sa operáciám mužského penisu vyhýba a často ich nemajú vôbec v ponuke. Je to preto, že tieto operácie v prípade úspechu prinášajú iba malé zlepšenie pôvodného stavu a v prípade neúspechu hrozia ťažké komplikácie. Tiež je to preto, že následne bývajú výsledky a následky týchto operácií predmetom súdnych sporov. V prípade operácie však pacient podpisuje informovaný súhlas a reverz. Ak ste poučený o rizikách a operácia sa vykonáva na Vašu žiadosť, tak nemáte takmer žiadnu šancu vysúdiť odškodnenie za následky nevydarenej operácie. A stratenú erekciu Vám už nikto nevráti.

Nezúfajte. Pomocou zdravotníckej pomôcky Phallosan forte si bezpečne zväčšíte penis o 2-3 cm viac ako akoukoľvek plastickou operáciou. Výsledok je trvalý a celá procedúra celkom bezbolestná.

Mohlo by Vás zaujať:

 

1 názor na “Operačné zväčšenie penisu

  1. samecsamec

    Moj kamarat urolog mi povedal, ze operacie odporuca niektorym pacientom, lebo ma z toho proviziu a ze stoja aj 3000 €. A ze sam by sa nedal operovat ani zadarmo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *