Hrozí aj Vám Peyronieho choroba?

zakrivenie doľavaPeyronieho choroba (zakrivenie penisu) postihuje 4 až 9% mužskej populácie vo veku nad 30 rokov. Ojedinelé prípady sa vyskytujú aj v skoršom veku. S rastúcim vekom sa výskyt choroby u mužov zvyšuje. Vzniká v dôsledku poranenia penisu a následného hojenia rany. Jedná sa o podobnú poruchu hojenia jaziev ako je vytváranie hypertrofických a keloidných jaziev na koži po zranení. Starší muži postihnutí Peyronieho chorobou často uvádzajú, že žiadne zranenie nespozorovali.

Ako sa prejavuje Peyronieho choroba?

Peyronieho choroba sa prejavuje zakrivením penisu v dôsledku vzniku nepružného jazvovitého tkaniva na jednej alebo viacerých stranách penisu. Môže dôjsť aj k lievikovitému zúženiu penisu (efekt presýpacích hodín) a strate erekcie.

Liečba Peyronieho choroby

Konzervatívna medikamentózna liečba podávaním rôznych liečiv a aplikovaním priamo do postihnutého miesta je málo účinná.

Chirurgická liečba Peyronieho choroby je pomerne účinná, avšak je tu riziko recidívy, vysoké riziko erektilnej dysfunkcie a často skrátenie penisu aj o niekoľko centimetrov.

Veľmi účinná je liečba pomocou trakčného zariadenia Phallosan. Pomocou Phallosanu je možné zmenšiť zakrivenie spôsobené Peyronieho chorobou alebo inými príčinami až o 40%. Phallosan je certifikovaná zdravotnícka pomôcka 1. kategórie na tento účel. Používa sa však najmä na zväčšenie penisu. Liečba pomocou tohto prístroja nemá žiadne negatívne vedľajšie účinky. Pozitívnym vedľajším účinkom je zväčšenie penisu o niekoľko centimetrov.

Mohlo by vás zaujať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *