Účinky ženských hormónov na zdravie muža

lieky na zvýšenie hormónovViete ako pôsobí estrogén v mužskom tele? Má zvýšené množstvo pozitívny alebo negatívny účinok? Treba si dať estrogén predpísať odborníkom? Tento steroidný hormón je u žien produkovaný vaječníkmi, ale v malých množstvách sa produkuje aj v mužských semenníkoch. Estrogény sú okrem toho súčasťou niektorých antikoncepčných liekov a liekov pre ženy po menopauze. Tiež sa podávajú transsexuálom, ktorí sa chcú stať ženou.

Nízka hladina estrogénov

Muži, ktorí majú veľmi nízku hladinu estrogénu v krvi sú často obézni a hormonálne nevyrovnaní.

Vysoká hladina estrogénov

Pokiaľ je hladina estrogénov u muža vysoká spôsobuje to:

  • Neplodnosť – sterilita, produkuje sa malý počet spermií, spermie sú málo pohyblivé, alebo spermie nie sú schopné prežiť vnútri pošvy, aby oplodnili vajíčko. Je dokázané, že zvýšené množstvo estrogénu znižuje úroveň hormónu FSH, ktorý je dôležitý práve pre dozrievanie spermií. Taktiež znižuje počet Sertoliho buniek, ktoré zvyčajne podporujú tvorbu spermií.
  • Gynekomastia – ďalším dôsledkom nadmerného množstva estrogénu u mužov. Ide o abnormálne zväčšenie prsného tkaniva u mužov. Zväčšené prsia z obezity alebo prechodne zväčšené v puberte zvyknú pominúť. Gynekomastia sa však dá liečiť len hormonálne, alebo chirurgicky.
  • Rakovina prostaty – prostata je žľaznatý orgán, uložený na svalovom dne panvy, kde svojou hornou plochou zrastá so spodinou močového mechúra. Sekrét prostaty je výlučok 30 – 50 drobných žliazok, ktorý má za úlohu zvlhčovať močovú rúru pred vystreknutím spermy a je objemovo najväčšou súčasťou ejakulátu. 

Netreba teda skúšať experimentovať s produktami na hormonálnej báze, lebo efekt by mohol byť viac negatívny ako pozitívny. Pokiaľ máte podozrenie, že máte hladinu ženských hormónov v tele prinízku či privysokú, poraďte sa s odborníkom. Predídete tak problémom ako erektilná dysfunkcia, či rakovina prostaty.

Ak nie ste spokojný s veľkosťou svojho penisu a chcete sa konečne cítiť ako poriadny chlap, porovnajte si možnosti na zväčšenie penisu tu.

foto: freedigitalphotos.net

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *