Suchá ejakulácia

muž so suchým orgazmomVäčšinou sa problém ako dosiahnuť orgazmus týka skôr žien, ale u mužov to tiež nie je nič výnimočné. Ženy dokážu orgazmus predstierať, ale u mužov sa očakáva hmatateľný dôkaz. U niektorých sa však dostaví tzv. suchý orgazmus, teda bez ejakulátu. Čo môže u partnerky vyvolať pocit, že vyvrcholenie je predstierané. Pre muža je to frustrujúce, často viac ako predčasná ejakulácia.

Čo robiť?

Dôležité je odhaliť príčinu tohto problému. Pokiaľ ste mladý, nemuselo by to znamenať nič vážne. Možno sa Vám suchý orgazmus dostaví, keď skúšate počas dňa už niekoľké číslo a v tele sa Vám nestihli doplniť potrebné „tekutiny“. Vtedy stačí počkať do ďalšieho dňa a väčšinou býva už všetko v poriadku, zásoby sa doplnili.  Pokiaľ však toto nie je Váš prípad, treba hľadať príčinu inde. Často vzniká suchý orgazmus ako dôsledok liečby antidepresívami alebo po užívaní drog.

Netreba sa chrániť?

Pozor na túto mylnú domnienku. Mohlo by sa zdať, že pokiaľ neejakulujete, nevylúčite žiadne spermie, k otehotneniu nedôjde.  Mnoho párov by mohlo túto situáciu podceniť. Spermie môžu byť prítomné v močovej rúre a teda k oplodneniu môžu dôjsť. Preto spoliehať sa na suchý orgazmus ako na antikoncepciu nie je bezpečné.

Nevešajte hlavu

Suchý orgazmus však nie je taký frustrujúci, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Niektorí muži vedia práve takto prežiť viacnásobný orgazmus buď počas súlože, alebo vo sne. Dokonca sa objavili metódy ako nacvičiť suchý orgazmus. Pokiaľ Vás tento problém trápi, alebo sa Vám nedarí v plodení potomstva, je určite vhodné vyhľadať odbornú pomoc.

Ak je Vaším problémom aj nedostatočná veľkosť vášho pohlavného údu, pomôžu Vám tieto metódy na zväčšenie penisu.

foto: freedigitalphotos.net

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *